Vietnam

Výlet do Sun World v Ba Na Hills

Dievča v rúžovom svetri a čiernymi nohavicami stojí na Golden Bridge v Ba Na Hills.

Keď sa povie Vietnam, prvé tri veci, ktoré mi zídu na um, sú Phở, vietnamské klobúky a most, ktorý držia dve gigantické ruky. Tento most sa volá Golden Bridge a nachádza sa v zábavnom parku Sun World, ktorý nájdete v pohorí Ba Na Hills v blízkosti mesta Da Nang.

Jediné, čo som pred príchodom vedela bolo, že je tu slávny Golden Bridge a bála som sa, že výlet do Sun World budú len zbytočne vyhodené peniaze, keďže samotná vstupenka stojí 38 €. Nikde som sa totiž nedočítala, že prídem do veľkého komplexu, ktorý je tak nabitý rôznymi atrakciami, že počas jedného dňa ich horko-ťažko stihnem všetky obehať. Pre predstavu, zábavný park Sun World zaberá plochu 5,2km². Poviem na rovinu, prekonal moje očakávania.

Ako sa dostať do Sun World v Ba Na Hills

Najväčším mestom pri Ba Na Hills je prímorský Da Nang, ktorý je vzdialený približne 30 kilometrov.

Pokiaľ máte medzinárodný vodičský preukaz, môžete si požičať skúter/auto a prísť sem na ňom.

Ak nemáte medzinárodný vodičský preukaz, dostanete sa sem v rámci jednodenného výletu s Danang Green Travel. V súčasnosti sú v Da Nang jedinou agentúrou, ktorá sem robí jednodenné výlety.

Taxík v tomto prípade neodporúčam nakoľko sa Sun World nachádza v horách a rezervácia taxíku na spiatočnú cestu bude náročná alebo veľmi predražená.

Ja som navštívila Sun World s Danang Green Travel.

Program:
8:00-8:30        Vyzdvihnutie na hoteli.
9:00-9:30        Príchod ku Sun World. Sprievodkyňa nám povedala pár inštrukcií a informácií o Sun World a každý sme dostali fľašu vody. Tiež nám bola kúpiť vstupenky a dala mapu komplexu.
9:30-16:00      Voľný celodenný program v Sun World.
17:00-17:30    Príchod naspäť na hotel.

Danang Green Travel ponúka dve alternatívy:

🤑 Samotný transfer do/z Sun World. Stojí 140 000 vnd (5,40 €) na osobu a v Sun World si musíte ísť sami kúpiť lístok na lanovku, ktorý stojí 900 000 vnd (35 €).

🤑 Transfer a lístky do Sun World. Toto kombo sa predáva za 990 000 vnd (38 €).

Je už len na vás, ako sa rozhodnete 😉.

Čo vás čaká v Sun World

Hneď po príchode do tohto komplexu sme nasadli na lanovkou, ktorú v roku 2017 CNN travel zaradil medzi 10 najlepších lanoviek na svete. Svojou dĺžkou vyše 5 kilometrov sa stala najdlhšou kabínovou lanovkou na svete, čím sa prvý raz zapísala do Guinnessovej knihy rekordov. Druhý raz sa zapísala do Guinnessovej knihy rekordov ako lanovka s najväčším prevýšením na svete (1291 metrov). Vyviezla nás do výšky 1487 metrov nad morom a sedeli sme v nej 17 minút.

Na prvej medzistanici sa nachádzajú štyri atrakcie: Golden Bridge, Flower Garden, Debay Wine Cellar a Linh Ung Pagoda.

Golden Bridge

Golden Bridge je ikonický most s rukami vo Vietname. Tieto dve ruky symbolizujú ruky Boha. Most je dlhý iba 150 metrov a áno, tušíte správne, je neustále preplnený turistami.

Most, ktorý držia dve gigantické kamenné ruky.
Golden Bridge

Flower Garden

Na prechádzke vo Flower Garden, sme videli aj tohto nádherného páva.

Socha páva, ktorý má chvost vyrobený zo záhradných kvetín.
Flower Garden

Debay Wine Cellar

Debay Wine Cellar je menšia vínna pivnica. Je tu celkom príjemne (chladnejšie ako vonku) a ak chcete, môžete si zaplatiť aj degustáciu lokálnych vín.

Socha prasiatka someliéra.
Vstup do Debay Wine Cellar.

Z tejto prvej medzistanice sme opäť nasadli na lanovku, ktorá nás odviezla na druhú stanicu, kde sa nachádza French Village, Le Jardin D’Amour Gardens, Helios Waterfall, Alpine Coaster, Wax Museum, rôzne interaktívne tanečné šou a reštaurácie.

Kabínová lanovka v Ba Na Hills. Okolo nej je kvetinový záhon a za ňou je vidno Lunar Castle.
Za lanovkou vidíte Lunar Castle.
Chlapec oblečený v dobovom kostýme bicykluje na jednokolesovom bicykli.
Predstavenia sa tu konajú počas celého dňa. Mňa si táto dvojica vybrala, aby som sa postavila medzi nich a následne žonglovali okolo mňa.
Dvojica akrobatov na chodúľach sa fotí a pózuje s turistami.
Aj vy ste si všimli, že akrobati v Sun World nie sú Vietnamci, ale cudzinci?

French Village

Po príchode do French Village som nadobudla pocit, akoby som sa ocitla v romantickom Francúzsku. Poprechádzala som sa nádhernými uličkami francúzskeho vidieku a obdivovala som katedrálu Notre-Dame.

Napodobenina ulice zfrancúzskeho vidieka v Sun World.
French Village
Katedrála Notre-Dame v Ba Na Hills.
Notre-Dame Cathedral

Helios Waterfall

Počas našej návštevy bol Helios Waterfall vypnutý. Je to súsošie antických bohov, medzi ktorými je aj socha Heliosa, Apolla, Bacchusa, Venuše, Atény, a 15ich ďalších bohov.

Vysmiate dievča, ktoré stojí pred fontánou nahého chlapca.
Helios Waterfall

Le Jardin D’Amour Gardens

Najkrajšia záhrada, akú som v juhovýchodnej Ázii navštívila, bola rozhodne Le Jardin D’Amour Gardens. Je to komplex deviatich záhrad, pričom každá z nich je v inom architektonickom štýle a symbolizuje jednu rozprávku.

Socha dievčaťa, ktorá je vyrobená z kvetín.
Le Jardin D’Amour Gardens

Kvetinový záhon s hlavou mačky.

Veverička vyrobená z kvetinového záhonu.

Za malý poplatok sa tiež môžete povoziť na horskej bobovej dráhe (Alpine Coaster) a navštíviť múzeum voskových figurín (Wax Museum).

Lunar Castle

Z tejto pasáže som sa pozemnou lanovkou odviezla ku Lunar Castle. V Lunar Castle som bola opäť v úplne novom svete. Dokonca som mala pocit, že som v takom menšom Rokforte. Sú tu štyri poschodia a na každom z nich sa nachádza jedno 5D kino s krátkymi filmovými premietaniami. Vstupenky do kina sú v cene lístka.

Interiér hradu.
Lunar Castle je naozaj veľký hrad, no vnútri sa aktuálne konajú len filmové premietania.
Socha draka a dvoch rytierov.
Lunar Castle

Kde sa ubytovať v Sun World

Ak by som si chcela tento výlet predĺžiť, mohla by som sa ubytovať priamo v Sun World, v hoteli Mercure Danang French Village Bana Hills. Je to 4-hviezdičkový hotel, ktorý je zariadený do francúzskeho štýlu. Jeho izby ponúkajú výhľad na French Village alebo na pohorie Ba Na Hills.

Socha rúk, ktoré držia srdce ako symbol lásky.
Ba Na Hills

Sun World je komplex plný rôznych atrakcií a aktivít a určite sa tu nebudete nudiť. Navyše sa neustále rozširuje o ďalšie atrakcie a aj napriek tomu, že sa to tu neskutočne hmýri turistami, úplne každému odporúčam absolvovať tento výlet.

Mohlo by sa ti páčiť...