Spojené štáty americké

Čo vidieť a zažiť v Las Vegas

Dievča v minišatách pózuje pred tabuľou Welcome to Las Vegas.

Las Vegas, to nie sú len nekonečné párty, gambling, svadby z opitosti, ale aj rôzne špičkové koncerty a predstavenia od výmyslu sveta. Pre niekoho je to americký sen, iných to vôbec nemusí zaujímať a z Las Vegas sa rovno presúvajú na výlet do národných parkov. Ja som navštívila Las Vegas niekoľkokrát.

V tomto článku sa dozviete aké je počasie v Las Vegas, ako sa presúvať po meste, kde sa ubytovať a čo sa tu oplatí vidieť a zažiť. Koľko peňazí tu asi miniete si netrúfam odhadnúť, pretože to záleží už iba na vás 🤑.

Počasie v Las Vegas

Las Vegas je mesto vybudované uprostred púšte, a preto sú tu najpríjemnejšie teploty na jar a na jeseň. V týchto ročných obdobiach tu budete môcť pobehovať v šatách a kraťasoch a nebude vám prehnane teplo alebo zima. Počas leta sa vo Vegas teploty pohybujú okolo 40°C a v zime je tu okolo 14°C.

Doprava v Las Vegas

🚇 Vo Vegas budete najviac času pravdepodobne tráviť na Stripe (Las Vegas Blvd). Jazdí po ňom metro Las Vegas Monorail alebo ho môžete prejsť pešo za približne dve hodiny. Uber/Lyft tu taktiež funguje perfektne.

Ako dostať z letiska na Strip

Letisko Harry Reid International Airport sa nachádza priamo v meste, v podstate je paralelne hneď vedľa nápisu  Welcome to Las Vegas.

Vstup do príletovej haly v Las Vegas.
Letisko v Las Vegas

Z letiska sa do mesta dostanete Uberom/Lyftom, autobusom alebo dokonca aj pešo.

🚕 Uber/Lyft jazdí z 2. poschodia terminálu 1 a z parkoviska na termináli 3. Nájsť tieto miesta nie je vôbec komplikované, stačí ak budete nasledovať informačné tabule pre taxi pick up. Nakoľko do Las Vegas cestuje veľa ľudí, môže sa stať, že na taxík budete čakať aj 20 minút. Cesta z letiska na Strip trvá približne 15 minút.

🚌 Z letiska sa do centra dostanete aj autobusom CX Centennial Express. Jazdí každú hodinu, cesta trvá približne 25 minút a lístok si môžete kúpiť buď kartou v automate na lístky na autobusovej zastávke, alebo hotovosťou u šoféra. Všetky podstatné informácie o tomto autobuse sa dočítate na tejto webovej stránke.

🚶‍♀️ Pešo ste z letiska v centre mesta približne za hodinu.

Ubytovanie v Las Vegas

Ak cestujete s menším rozpočtom, odporúčam vám jazdiť do Vegas počas týždňa. Od nedele do štvrtka sú ceny za hotelové izby oveľa lacnejšie ako počas víkendu.

Medzi populárne hotely patria The Mirage, Caesars Palace, Bellagio Hotel, Cosmopolitan a vlastne všetky hotely, ktoré sa nachádzajú na Stipe. Mne napríklad nezáležalo na tom, aby som bola priamo v centre diania a ubytovanie som si bookovala podľa ceny a potreby. Raz som využila Coachsurfing, dvakrát Airbnb a raz som sa ubytovala v tomto peknom hoteli.

Po Vegas som sa presúvala taxíkmi a bola som maximálne spokojná.

💡 Lacno sa naobedujete v reštaurácii Ocean One Bar & Grille, ktorá sa nachádza v Planet Hollywoood. Každý deň od 11:30 do 16:00 tu podávajú špeciálne obedové menu, kde každá položka stojí len 5,50 €.

Sexturizmus v Las Vegas

Hovorí sa, že čo sa stane vo Vegas, zostane vo Vegas. Je pravda, že ak vás v kasíne alebo bare osloví pekne dievča, pravdepodobne to bude prostitútka. Za hodinový eskort si zaplatíte od 250 € vyššie, avšak z toho čo som videla, je Las Vegas je v porovnaní so sexturizmom v Thajsku stále v plienkach.

Čo vidieť v Las Vegas

Prechádzka po Stripe

Ulica Las Vegas Blvd sa lokálne nazýva Strip. Je dlhá 6,8 kilometrov a je plná obchodov, reštaurácií, tematických centier, koncertných sál a diskoték. Chvíľu máte pocit, že ste v antickom Grécku, keď sa zrazu ocitnete v New Yorku. Netrvá dlho a stojíte pri Eiffelovej veži a ak chcete, môžete sa ísť povoziť aj na gondolu do Benátok.

Umelo vybudované mesto New York v Las Vegas. Je vidno aj Sochu Slobody.
New York v Las Vegas
Napodobenina Eiffelovej veži v Las Vegas. Je vysvietená do červeno-bielo-modra.
Paríž v Las Vegas
Napodobenina Námestia sv. Marka v Benátkach.
Benátky v Las Vegas

Welcome to Fabulous Las Vegas Sign

Za fotkou s ikonickým nápisom Welcome to Fabulous Las Vegas denne prichádzajú stovky turistov. Ak nechcete čakať hodinu, príďte sem skoro ráno. Pri tomto nápise sa nachádza aj bezplatné parkovisko.

Dievča v modrom overale pózuje pred tabuľou Welcome to Fabulous Las Vegas.
Welcome to Fabulous Las Vegas

Bellagio Fountain

Fontána pred hotelom Bellagio každý deň ožíva krásnymi hudobno-vodnými predstaveniami. Predstavenia sa konajú už od poobedných hodín, no najkrajší zážitok budete mať až po zotmení.

Bellagio nie je jediná tancujúca fontána vo svete. Podobné vodné šou môžete zažiť aj v Dubaji.

Stratosphere Las Vegas

Stratosphere je najvyššou vyhliadkovou vežou v USA. Je vysoká 350 metrov a nachádzajú sa tu rôzne adrenalínové kolotoče.

The Neon Museum

Toto múzeum zbiera ikonické nápisy, ktoré vystihujú Las Vegas. The Neon Museum sa otvára až poobede, ale odporúčam vám sem chodiť po zotmení, keď sú všetky nápisy krásne vysvietené.

🤑 Vstupné do múzea je 18 €.

Diskotéky a pool party

Počas dňa stretnete na Stripe promotérov, ktorí vám budú zadarmo ponúkať vstupenky do klubov, prípadne aj s welcome drinkom. Vypýtajú si od vás meno a ak sa večer objavíte na danej diskotéke, tento promotér dostane za vás komisiu. Pri vstupe do klubu sa musíte preukázať občianskym preukazom/pasom/vodičským preukazom a následne dostanete na ruku náramok. Do baru vás pustia aj keď nie ste plnoletí (nemáte 21 rokov), avšak váš náramok bude inej farby a barmani tak budú vedieť, že vám nemôžu predať alkohol.

Rúžové náramky, ktoré sme dostali pred vstupom na diskotéku.

Pool party sa v Las Vegas konajú od konca marca do začiatku októbra. Medzi najpopulárnejšie patria Encore Beach Club, Wet Republic, Marquee Dayclub, Drai’s Beachclub a Daylight Beach Club. Tu musíte mať povinne aspoň 21 rokov.

Koncerty, športové zápasy a ďalšie predstavenia

V Las Vegas pravidelne koncertujú speváci ako Maroon 5, Jimmy Trumpet, Christina Aquilera, Lady Gaga, Usher, Adele, Katy Perry atď…

Nachádzajú sa tu tri profesionálne tímy:

Las Vegas Raiders, ktorí od roku 2020 hrajú v NFL, Vegas Golden Knights, ktorí od roku 2017 hrajú v NHL a Las Vegas Aces, ktorí hrajú vo WNBA a v roku 2022 vyhrali ligu.

Za návštevu určite stoja aj miestne predstavenia, napríklad David Copperfield, Cirque de Soleil alebo Magic Mike Live. Ja som bola na Magic Mike Live, ktorý je inšpirovaný filmom Magic Mike: Bez Nohavíc. Počas tohto predstavenia vám partia polonahých sexy chlapov budú tancovať, spievať, hrať na gitare, vybraným dievčatám z publika dajú lap dance, zatancujú si slaďák a predvedú vám rôzne akrobatické kúsky. Je to obľúbená atrakcia žien každého veku, takže nie je dôvod sa hanbiť 👵🏼.

🤑 Lístok na Magic Mike Live šou ma stál 68,50 €.

Las Vegas je populárny nielen pre svoje kasína, v ktorých vôbec netušíte, či je deň alebo noc. Obľúbeným je aj vďaka svojej výhodnej polohe ako perfektný štartovací bod na váš západoamerický road trip. Určite ho z vášho itineráru nevyškrtnite, pretože je to must-see. Ak však nie ste párty zviera, po pár dňoch sa tu pravdepodobne budete nudiť.

Mohlo by sa ti páčiť...