Spojené štáty americké

Čo vidieť v meste Covington kde sa natáčali Upírske denníky?

Dievča v červenom tričku sedí na terase reštaurácie.

Kávička v Mystic Grill, zmrzlina zo Scoops, či noc v Lockwood Mansion. Že nemožné? Fanúšikovia seriálu Upírske denníky toto všetko môžu zažiť počas výletu do malého mesta Covington, v ktorom sa natáčal.

Ako sa dostať do Covingtonu?

Covington sa nachádza približne 40 minút (56 km) od Atlanty. Dostanete sa sem autom, taxíkom alebo autobusom s jedným prestupom.

Priamy autobus do Covingtonu nejazdí, no môžete sa odviezť do mesta Conyers odkiaľ si následne zoberiete taxík do Covingtonu. Do Conyersu jazdia spoločnosti ako Flixbus, Megabus, alebo Greyhound. Z Conyersu je to do Covingtonu už iba 15 minút taxíkom (20km).

Čo vidieť v Covingtone

Vampire Stalkers Mystic Falls Tours

Prehliadky mesta Mystic Falls organizuje Vampire Stalkers Mystic Falls Tours. Počas túry navštívite aj také miesta, kde sa ako bežný turista nedostanete. Zlou správou je, že nie sú zadarmo a nekonajú sa každý deň. Covington je však malé mesto a viete si ho obehať úplne v pohodičke aj sami.

Miesto, kde sa organizujú prehliadky mesta Mystic Falls (Covington).
Vampire Stalkers Mystic Falls Tours

Mystic Falls Courthouse, Mystic Grill a Scoops

Pamätáte si tú vežu s hodinami, ktorá sa objavila v takmer každom dieli? Ide o budovu Historic Newton County Courthouse a nachádza sa na Covington Square.

Vysoká hnedá budova s hodinami.
Mystic Falls Courthouse

Na Covington Square sa taktiež nachádza reštaurácia Mystic Grill a zmrzlináreň Scoops. Keď som tu bola ja, netuším aký bol sviatok, ale celé mesto akoby spalo, a tak som sa ani nenajedla, ani si nedala zmrzlinu 😞.

Dievča sedí na stoličke na terase reštaurácie Mystic Grill.
Mystic Grill

Lockwood Mansion (Worthington Manor)

Sídlo, v ktorom žil Tyler, Richard a Carol Lockwood, je Lockwood Mansion. Neskôr sa sem nasťahoval aj Matt Donovan a istý čas tu žili aj Hayley Marshall, Jeremy Gilbert, Liv Parker, Stefan Salvatore a Damon Salvatore.

Tento dom môžete navštíviť buď počas oficiálnej prehliadky alebo ako hosť Airbnb.

The Gilbert House

Dom, v ktorom vyrastala Elena je The Gilbert House. V seriály ho síce podpálila a zhorel, no v skutočnosti stojí dodnes a môžete sa ísť k nemu pozrieť. Nesmiete však chodiť na jeho pozemok/terasu, nakoľko patrí do súkromného vlastníctva.

City Cemetery on Elm Street

Mestský cintorín, na ktorom sa natáčali niektoré zábery Upírskych denníkov a Legacies je City Cemetery on Elm Street. Boli tu pochovaní napríklad Bonnie Bennett, Alaric Saltzman alebo Jeremy Gilbert.

Miestny cintorín v Convigtone.
City Cemetery on Elm Street

Whitmore College

Whitmore College je škola, ktorú navštevovali Elena, Caroline, Bonnie a Tyler a kde Alaric vyučoval okultizmus. V skutočnosti ide o vysokú školu Oxford College of Emory University, ktorá sa nachádza 5 minút autom (3,2 km) od Covingtonu.

Dievča sedí na chodníku v mestskom parku a usmieva sa.
Covington Square

Predĺžený víkendový výlet do Covingtonu a New Orleans odporúčam fanúšikom Upírskych denníkov a The Originals všetkými desiatimi. Síce som z časových dôvodov Covingtonom len prechádzala, ale bolo fantastické navštíviť miesta, kde sa to všetko odohralo.

Mohlo by sa ti páčiť...