Spojené štáty americké

Oplatí sa výlet do národného parku Everglades?

Dievča v červenom tričku sa usmieva a pózuje s aligátorom.

Dovolenka v Miami nie je len o vylihovaní na krásnej Miami Beach, popíjaní drinkov a výletom na Key West. Neďaleko Miami sa nachádza unikátny národný park Everglades. Žijú v ňom aligátory, povozíte sa na airboate a zažijete šou s aligátormi.

Ako sa dostať do Everglades

Do Everglades sa dostanete buď autom, alebo v rámci fakultatívneho zájazdu. Hromadná doprava ani taxíky sem z Miami nejazdia, takže veľa možností na výber nemáte.

Národný park Everglades sa nachádza približne 50 minút (42 km) od Miami.

Výlet do Everglades s Miami Tours

Výlet do Everglades som absolvovala s cestovnou agentúrou Miami Tours, a aj napriek tomu, aké zlé recenzie v poslednom čase na Googli dostáva, ja som bola s nimi veľmi spokojná. Výlet som si bookovala priamo na pobočke večer predtým a v roku 2018 som zaňho zaplatila 50 €. Platiť sa dalo len v hotovosti.​

Plagáty na pobočke Miami Tours.
Miami Tours
Double-decker červený autobus od Miami Tours.
Na hoteli nás vyzdvihol tento double-decker. Odviezol nás na pobočku Miami Tours, kde sme po úspešnej registrácii nasadli do klasického autobusu s klimatizáciou.

Náš harmonogram bol nasledovný:

8:30-9:20           Hotelový pick up
9:20-9:30           Rýchla registrácia na pobočke Miami tours
9:30-10:00         Presun do národného parku Everglades
10:20-11:00       Jazda na airboate po národnom parku
11:00-11:40       Šou s aligátormi
11:40-12:40       Voľný čas (ja som si vybavila ďalšiu jazdu na airboate zadarmo)
12:50-13:20       Presun do Miami

Národný park Everglades sa nachádza na rozsiahlych močiaroch, a preto sa budete po ňom presúvať na špeciálnom vozidle, na airboate. Miestni sprievodcovia ich riadia a zároveň vám ukazujú aligátory a rôzne vtáctvo, ktoré tu žije. Airboat je celkom hlučný stroj, a preto vám budú núkať štuple do uší, no podľa mňa je také chrápanie oveľa horšie ako hluk z airboatu 😄.

Ľudia sediaci v airboate.
Airboat

Aligátor v močiari v národnom parku Everglades.

Aligátor v močiari v Everglades.

Vtáctvo v národnom parku Everglades.

Ľudia sa vozia na airboate v národnom parku Everglades.

Po jazde po močiaroch a hľadaní aligátorov sme mali krátke predstavenie s aligátormi, počas ktorého nám sprievodca ukazoval tieto veľkolepé tvory a kŕmil ich. Nasledoval hodinový voľný program a odvoz domov.

Pán rozpráva publiku zaujímavosti o aligátoroch.
Šou s aligátormi.

Počas mojich dvoch rokoch strávených v USA som navštívila viacero národných parkov, no národný park Everglades jednoznačne patrí medzi moje obľúbené. Je to atypický park, pretože sa vozíte na netradičnom airboate a na rozdiel od iných parkov, nemusíte šliapať do kopcov. Jednoznačne výborný nápad na poldenný výlet z Miami.

Mohlo by sa ti páčiť...