Thajsko

Čo vidieť a ochutnať na Patong Beach

Dievča v bielom tričku sa prechádza ulicami Patong Beach na Phukete.

Ak by som mala stručne opísať oblasť Patongu, povedala by som, že je to miesto, kde sa alkohol leje prúdom, kde Thajčanky sprevádzajú postarších Európskych pánov a kde stánky so street foodom fungujú od skorého rána do neskorej noci.

Ako sa dostať na Patong

V rámci Phuketu jazdí autobus Phuket Smart Bus. Je to miestna MHD, ktorá chodí každú hodinu. Všetky informácie o Phuket Smart Bus som zhromaždila v článku o najkrajších plážach na Phukete.

Ľudia čakajú na zastávke na autobus. Modrý Phuket Smart Bus práve prichádza.
Týmito modrými autobusmi sa dostanete z letiska až na Raway Beach.

Dostanete sa sem aj na skútri, tuk tukom či taxíkom (odporúčam používať aplikáciu Grab). Presuny tuk tukom sú častokrát najnevýhodnejšie.

V rámci Patongu máte všetko v pešej dostupnosti. Ak by vám však bolo niečo priďaleko, vodiči vytuningovaných tuk tukov a motoriek vás odvezú kdekoľvek za jednotnú sumu 200 bahtov (5,40 €).

Ako sa dostať z Patongu na Ko Phi Phi

Ak plánujete pokračovať z Patongu na Ko Phi Phi, musíte sa presunúť do prístavu k Rassada Pier (Phuket Town). Phuket Smart Bus sem zatiaľ nejazdí, a preto je najpraktickejším a určite najlacnejším riešením zakúpenie kompletného transferu u miestnych predajcov za 600 bahtov (16,30 €) nakoľko samostatný lístok na trajekt v prístave stojí 500 bahtov (13,55 €).

U nás to bolo:

🏨 Vyzdvihnutie na hoteli -> 🚐 Minibus do Rassada Pier (1 hod.) -> ⛴️ Trajekt na Ko Phi Phi (2 hod.) = 600 bahtov (16,30 €) na osobu.

Trajekt je možné zameniť za 🚤 speedboat, celková cena za transfer však bude 1200 bahtov (32,60 €) na osobu.

Ak pokračujete z Ko Phi Phi na Krabi, lístok na trajekt si kúpte až na Ko Phi Phi, pretože je lacnejší (400-450 bahtov – 10-12 €). My sme išli na Ao Nang Beach a za trajekt na Krabi a následnú dopravu minibusom na Ao Nang Beach sme zaplatili 400 bahtov (10 €) na osobu. Ušetrili sme takto 400 bahtov (10 €).

Mapka trasy z Phuketu na Ko Phi Phi. Pri mapke je aj cenník.
Tento výlet sa bežne predáva za 700 bahtov, ale nie je problém zjednať cenu na 600 bahtov. Jedna pani nám dokonca ponúkla zúčastniť sa zájazdu na Mai Thon Island a Maya Beach s tým, že nás vyhodia na Ko Phi Phi. Celá suma jej výletu bola 3900 bahtov (104 €), nám ho ponúkla za 1500 bahtov (40 €).

Pláž Patong Beach

Patong Beach je 3 kilometrová pláž preplnená spálenými turistami, predavačmi okuliarov, šatiek, nápojov a iných blbostí. Môžete tu skúsiť paragliding, vodné skútre, či zahrať si s kamarátmi volejbal.

Patong Beach

Keby ste sa rozhodli zajazdiť si na vodných skútroch, pred jazdou si nafoťte skúter so všetkých strán a najmä všetky škrabance, ktoré na ňom nájdete. Ak to ešte neviete, Thajčania sú veľmi vypočítaví a budú sa z vás pokúšať vyžmýkať každý cent. V tomto konkrétnom prípade sa vám môže stať, že vás po jazde obvinia, že ste im oškreli skúter a musíte zaplatiť pokutu.

Západ slnka na Patong Beach.
Určite si sem choďte vychutnať krásny západ slnka.

Paragliding vyzerá veľmi lákavo, odporúčam ísť podvečer keď bude zapadať slnko. Avšak pripravte sa na to, že za približne 3 minúty vo vzduchu zaplatíte 1500 bahtov (40 €).

✅ Záchody

❌ Sprchy

Bangla Road

Za nočným životom na Patongu treba ísť na Bangla Road. Toto miesto by som opísala ako niečo medzi Khaosan Road a Soi Cowboy, ktoré nájdete v Bangkoku.

Je tu veľmi veľa barov so sexy gogo tanečnicami, živou hudbou, pouličnými umelcami, nádhernými prostitútkami (fakt sú krásne!) a otravnými ponúkačmi ping pong show.

S frajerom sme sa zhodli, že toto je miesto, kde chce zavítať každý chlap, ale bez svojej partnerky. Keď sa budete prechádzať po Bangla Road, uvidíte kopec znudených chlapov, za ktorými síce tancuje gogo tanečnica v policajne uniforme, ale vedľa nich sedí ich milovaná manželka, ktorá ho jedným očkom sleduje a dohliada na priebeh zábavy 😉.

Bangla Road

Zumba, thajský box, kabaret a thajské masáže

Ak radi tancujete, na pláži oproti Bangla Road si každý večer môžete zatancovať zumbu. Cvičenie je zadarmo, vítaní sú absolútne všetci a všetky informácie sa dočítate na stránke Zumba Patong Beach Phuket.

Dievčatá tancujú na pláži zumbu.
Určite sa nehanbite a zatancujte si. Keď môžem tancovať na verejnosti ja, tak každý.

V tejto časti pláže bývajú aj koncerty a iné párty.

Ľudia sa zabávajú na párty na pláži.
Valentínska párty na Patong Beach.

Najviac do-očí-bijúcou atrakciou sú zápasy v thajskom boxe. Konajú sa v Bangla Boxing Stadium od 21:00 do 23:30. Cena za lístok začína od 1500 bahtov (40,70€).

Ak ste nestihli zájsť na kabaret v Bangkoku , môžete to dobehnúť v Simon Cabaret. Cena za predstavenie je od 800-1000 bahtov (21-27 €).

Seriózny masážny salón od masážneho salónu s happy endom rozoznáte na Patongu veľmi rýchlo. Za prvé, na dverách majú napísané NO SEX a za druhé, ich masérky nevyzerajú ako sexy prostitútky v masérskej uniforme. Tieto pekné masérky flirtujú s chlapmi od prvej chvíle kedy prejdú okolo ich salónu, chcú sa ich dotýkať a hladkať.

Sex turizmus je tu snáď populárnejší ako v Bangkoku a vôbec nie je nezvyčajné vidieť európskych mužov v sprievode mladej Thajčanky.

Kde sa najesť v Patongu

Najlepšie nočné trhy sú Banzaan Fresh Market a Patong Otop Shopping Paradise.

Banzaan Fresh Market sa nachádza oproti Bangla Boxing Stadium. Nájdete tu všetko od výmyslu sveta za skvelé ceny (v porovnaní s reštauráciami). Ja som sem najradšej chodila na rezne. Za tri neskutočne lahodné kusy som zaplatila 50 bahtov (1,36 €).

Pani, ktorá predáva vyprážané jedlo.
Na Banzaan Markete hľadajte túto pani. Robí najlepšie rezne v celom Thajsku.

Na Patong Otop Shopping Paradise nájdete časť, v ktorej je market a najete sa tam a druhú časť, v ktorej sú len malé stánky, v ktorých sa pije.

Vyzerá to tu trochu ako v školskej jedálni.
Takýchto malých barov je tu neúrekom. Trochu mi pripomínajú hracie stoly vo Vegas 😂

Najlepšia kaviareň v celom Patongu sa volá Little Box. Je to maličká búdka v nenápadnej uličke, jej majitelia sú neskutočne milí ľudia a ich cappuccino je najlepšie aké som v Thajsku pila. Ak som vás náhodou ešte nepresvedčila, ich káva je najlacnejšia široko-ďaleko. Všetky druhy kávy tu stoja 30 bahtov (0,80 €).

Dobrú kávu dostanete aj v The Coffee Club, avšak cappuccino tu na porovnanie stojí 125 bahtov (3,40 €), čo je, medzi nami dievčatami, drahšie ako vo Viedni.

Kaviareň Little Box v Patong Beach.
Little Box

Na raňajky alebo brunch by som vám odporučila zájsť do I-Kroon Cafe. Varia tam veľmi dobre a nie sú predražení ako ich konkurencia v okolí. Jedinou nevýhodou je, že sa nachádzajú vo veľmi malých priestoroch a častokrát sa nám stalo, že sme museli čakať v rade, kým sa pre nás uvoľnilo miesto.

Veľmi milé dievčatá prevádzkujú novovzniknutú reštauráciu Chamellow Cafe &Restaurant. Pokiaľ nie ste veľmi hladní a chcete si dať rýchlo niečo malé pod zub, určite zavítajte práve sem. Obsluha je super, k jedlu dostanete automaticky aj džbán s vodou, čo sa vám ani na Slovensku nestane a po podniku pobehujú ich rozkošné psíky.

Ak ste hladní, určite choďte do Homemade Steak&Ramen. Je to japonská reštaurácia, v ktorej dostanete naložený tanier plný úžasného jedla za úplne kráľovské ceny.

Dievča v bielom tričku sa chystá jesť rybu.
Možno sa vám to nezdá, ale táto porcia je na thajské pomery naozaj veľká. Pokiaľ nakupujete u pouličných predajcov, za jedlo zaplatíte málo, ale aj porcia je malá. V turisticky orientovaných reštauráciách sa určite najete, ale za jedlo zaplatíte v priemere 10 €.

Pokiaľ chcete pre zmenu vymeniť ázijské rezance za talianske cestoviny, navštívte Sottoscala Restaurant. Stretnete tu všetkých Talianov z celého Patongu a ak mám byť úprimná, jedenie v tejto reštaurácii bola veľmi príjemná zmena.

A na záver vám dám ešte jeden tip. Ak cestujete s budgetom, najväčší life hack pre vás budú obchody 7-Eleven. Predávajú v nich už hotové (a dokonca aj chutné) jedlá, ktoré vám priamo v predajni zohrejú.

Rôzne polotovary v obchode 7-Eleven.
Ja som tu ochutnala pomaly všetko: sendviče, hamburgery, sushi, mäso s ryžou, či uvarené vajcia. Naozaj sa to dá jesť.

Patong je turistické miesto bez štipky thajskej kultúry, autentickosti a s minimom domácich. Turizmus sa mení na sexturizmus a lacné jedlo sa mení na drahé. Na druhej strane, tých pár domácich, ktorí tú podnikajú, sú veľmi milí ľudia a vďaka Bangla Road zažijete kultúrny šok v pravom slova zmysle.

Mohlo by sa ti páčiť...