Spojené štáty americké

Víkendový výlet na Niagarské vodopády

Dievča v žltom pršiplášti stojí pred Niagarskými vodopádmi.

Ak by som mala opísať Niagarské vodopády, povedala by som o nich, že sú mohutné, veľkolepé a nespútané. Plavba až ku samotným vodopádom, prechádzka podzemným tunelom poza vodopády, či ich obdivovanie z vtáčej perspektívy na ruskom kolese sú nádhernými zážitkami na celý život.

Niagarské vodopády som navštívila ako au pair v rámci víkendového výletu s East Coast EdVentures. Navštevovala som MassBay Community College a za tento výlet som dostala tri školské kredity. Na to, aby som úspešne ukončila môj au pair rok, som potrebovala dokopy šesť kreditov. Preto som sa zúčastnila aj víkendového výletu do Philadelphie.

💡 Tento výlet nie je určený iba pre študentov MassBay College. Môžete sa ho zúčastniť aj vy a ako bonus budete mať jedinečnú príležitosť spoznať dievčatá, ktoré žijú v USA ako au pair.

Kanadská alebo americká strana?

Niagarské vodopády sa nachádzajú na hranici USA s Kanadou a ak máte na výber, určite ich navštívte z kanadskej strany. Je tu rušnejšie a nachádza sa tu viac atrakcií ako na americkej strane. Okrem toho Slováci, ktorí ako turisti prichádzajú do Kanady autom/autobusom/vlakom, nepotrebujú víza ani vypĺňať cestovné formuláre. Bude vám stačiť cestovný pas. Všetky informácie o podmienkach vstupu do Kanady sa dočítate na stránke Ministerstva zahraničných vecí.

💡 Niagarské vodopády sa nachádzajú iba hodinu a pol (130 km) od Toronta. Návštevu vodopádov teda môžete spojiť s výletom do tohto mesta.

Ako prebiehal náš program

V piatok doobeda sme vyrážali z Newtonu, ktorý sa nachádza neďaleko Bostonu. Následne sme vyzdvihovali dievčatá v Springfielde a v Albany. Samotná cesta k vodopádom trvala takmer 10 hodín a v autobuse nám púšťali rôzne filmy.

Do mesta Niagara Falls sme prišli okolo 22:00. Po ubytovaní v hoteli, ktorý sa nachádzal asi päť minút od vodopádov, nasledoval voľný program.

💡 Od polovice mája do polovice októbra sa na vodopádoch vždy o 22:00 koná ohňostroj. Určite ho nezmeškajte.

Na druhý deň sme ráno o 10ej vyrazili na atrakcie Journey Behind the Falls a loď Hornblower (Maid of the Mist).

Journey Behind the Falls bola paráda! Všetci sme dostali žlté pršiplášte a výťahom sme sa zviezli do tunelov, ktoré videli až k samotným vodopádom.

Ľudia v žltých pršiplášťoch sa prechádzajú popri Niagarskými vodopádmi.
Journey Behind the Falls

Atrakcia Hornblower (Maid of the Mist) je však ešte lepšia. Ide o „výletnú loď“, ktorá vás zavezie priamo pred vodopády. Tento raz sme dostali červené pršiplášte, ktoré nám však boli takmer úplne zbytočné, pretože sme skončili takmer do nitky mokré. Naša loď sa otáčala až priamo pred vodopádmi a byť tak blízko nich bol úžasný a neopísateľný zážitok.

Ľudia čakajúci vo fronte na atrakciu na Niagarských vodopádoch
Každoročne sem zavíta okolo 20 miliónov turistov. Určite tu nebudete sami.
Výletná loď pod Niagarskými vodopádmi.
Hornblower

💡 Malá rada pre dievčatá – ak sa sem chystáte, použite buď vodeodolný make-up alebo sa vôbec nemaľujte. Ja som po tejto atrakcii vyzerala ako panda 🐼.

Po absolvovaní týchto atrakcií sme mali voľný program. Odporúčam vám prechádzku po Victoria Avenue, kde si určite nakúpite krásne suveníry. Za zábavou, jedlom a rôznymi atrakciami ako je ruské koleso, minigolf alebo motokáry, zavítajte na miestnu promenádu Clifton Hill. Ja som sa zviezla na ruskom kolese a obdivovala som nočné vodopády vysvietené rôznymi farbami.

Ulica so zábavnými atrakciami a reštauráciami.
Clifton Hill

Na najlepšiu diskotéku v meste choďte do Club Se7en a určite sa zastavte na karaoke v The Beer Garden. Dobrý a lacný podnik je Chuck’s Roadhouse Bar & Grill, avšak ten sa nachádza v tichšej časti Niagara Falls, približne 10 minút od Clifton Hill.

Dievča s kanadskou vlajkou stojí pred reštauráciou.
Chuck’s Roadhouse Bar & Grill

Fanúšikovia koncertov a stand up shows odporúčam pozrieť program v Fallsview Casino Resort. Možno vás tu niečo zaujme. V tomto hoteli sa nachádza aj veľké kasíno.

Na druhý deň sme sa naraňajkovali a vyrazili sme naspäť do Newtonu.

Dievča stojí pred Niagarskými vodopádmi.
Niagarské vodopády

Tento výlet je síce primárne určený pre au pairky a študentov MassBay College, avšak zúčastniť sa ho môže každý. Zaujímavým spestrením môže byť výlet do Toronta, v ktorom strávite niekoľko dní, počas ktorých si naplánujete tento výlet. Niagarské vodopády rozhodne stoja za návštevu a aj keby ste ich mali vidieť „iba“ z americkej strany, určite to nebudete ľutovať.

Mohlo by sa ti páčiť...